1. Schodołazy – jak działają? Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Schodołazy to urządzenia wspierające transport osób niepełnosprawnych, urządzenia mobilne do transportowania ciężkich towarów, podnośniki oraz wózki aluminiowe. Urządzenia te to rewelacyjne i innowacyjne udogodnienie technologiczne, dzięki którym transport może być realizowany nawet w trudnych warunkach – na przykład w momencie pojawienia się schodów. Istnieje wiele rodzajów schodołazów – osobowe, kroczące, gąsienicowe, a także schodołazy towarowe. Z myślą o wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem tego urządzenia, lub są już w jego posiadaniu, stworzyliśmy kanał na YouTube zawierający filmiki instruktażowe związane ze schodołazami.

Schodołazy osobowe

Schodołazy osobowe zostały stworzone, aby nieść pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Poruszający się na wózkach inwalidzkich bardzo często napotykają ogromne bariery w postaci nierówności terenu. Szczególnie trudną przeszkodą są schody – nie tylko te w miejscach publicznych, ale również w domu. Urządzenia te odpowiadają na potrzebę samodzielnego pokonywania różnych wzniesień. Ich ogromną zaletą jest dopasowanie do różnego rodzaju schodów i przede wszystkim zapewnienie komfortu osobom niepełnosprawnym. Schodołazy osobowe odpowiadają na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa najbliższym osobom. Bardzo często umożliwiają wykonywanie podstawowych czynności, takich jak przemieszczanie się po własnym domu.

Schodołaz kroczący dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy kroczące umożliwiają poruszanie się po schodach, nawet tych wąskich i stromych. Ich budowa jest modułowa, dzięki czemu można je bardzo łatwo rozłożyć i przenieść w dowolne miejsce. Występują w różnych wariantach – są modele z fotelikami lub krzesełkami, a także takie, na które wjeżdża się wózkiem. Jednym z przykładów takiego schodołaza jest LIFTKAR PT – stworzony, by ułatwiać codzienne życie. Na filmiku znajdującym się na naszym kanale YouTube mogą Państwo zobaczyć, w jakich sytuacjach sprawdza się on najlepiej. Przykładowo może być wykorzystywany podczas przemieszczania się na pokład samolotu. Film pokazuje jak bardzo proste jest używanie schodołazu – można go obsługiwać bez użycia szczególnej siły. Posiada prostą konstrukcję oraz wygodny uchwyt dla osoby, która go obsługuje. Innym przykładem są miejsca takie jak wiadukty lub długie schody, które osobom niepełnosprawnym kojarzą się z barierą niemożliwą do pokonania. Na filmiku z łatwością można zobaczyć, że schodołaz kroczący jest bardzo zwrotny i nie wymaga od opiekuna nadwyrężania kręgosłupa.

https://www.youtube.com/watch?v=90mrtnk7LIs

https://www.youtube.com/watch?v=SN78Bne8ZZw

Schodołaz gąsienicowy a nierówne schody

Schodołaz gąsienicowy pozwala osobom niepełnosprawnym przemieszczać się po schodach. W swojej konstrukcji posiada on wbudowane gąsienice, co gwarantuje, że jest urządzeniem bezpiecznym i prostym w obsłudze. Stworzony jest, by pomagać nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale również tych publicznych. Maksymalny ciężar, jaki schodołaz może przenosić to 130 lub 160 kilogramów w zależności od wybranego modelu. Tego typu urządzenie sprawdza się nawet na schodach, które są bardzo nierówne. Idealnym modelem, który pokonuje takie niedogodności jest schodołaz gąsienicowy LIFTKAR PTR. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy materiał filmowy, który dobrze to obrazuje. Dzięki schodołazowi bez problemu można zjechać i wjechać po starych schodach, które posiadają liczne wybrzuszenia. Jest to szczególnie przydatne na przykład podczas wakacji, gdzie bardzo często stare miasta nie są przystosowane dla turystów, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Osoba, która obsługuje schodołaz nie musi być specjalnie przeszkolona. Bez nadwyrężania kręgosłupa oraz szczególnej siły może ona pomagać w pokonywaniu nierównych płaszczyzn. Model ten posiada elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, system czujników nachylenia, mikroprocesorowy układ sterowania, zintegrowany system diagnostyczny, zasięg nawet do 50 pięter, diodę wskazującą kierunek ruchu, trzy prędkości oraz dwa udźwigi (130 lub 160 kg). Jest to zaawansowana technologia przyjazna w obsłudze, dzięki której najbliższe Ci osoby mogą żyć godnie i komfortowo.

https://www.youtube.com/watch?v=CaKxiz93TD0

Schodołazy towarowe

Schodołazy towarowe przeznaczone są do transportu wielkogabarytowego, który bardzo często bywa trudny w realizacji. Urządzenia te dedykowane są nie tylko firmom zajmującym się zatowarowywaniem, ale również osobom prywatnym. Świetnie sprawdzą się, chociażby podczas przeprowadzek, gdyż za ich pomocą można przewozić ciężkie pudła, skrzynki, a także urządzenia AGD (pralki, kuchenki czy lodówki). Tego typu schodołazy mogą być obsługiwane przez jedną osobę, co jest bardzo wygodne. Przykładem schodołaza towarowego jest LIFTKAR HD 330 DOLLY, który bardzo dobrze sprawdzi się w magazynach lub hurtowniach, zwłaszcza gdy na ich terenie znajdują się schody. Na naszym kanale YouTube znajduje się filmik, który pokazuje, jak przydatne może być to urządzenie. Dzięki niemu bez problemu można transportować duże i ciężkie przedmioty po równej powierzchni, by następnie w bardzo prosty sposób przejść do pokonania schodów. Wystarczy zwolnić odpowiednią dźwignię i wcisnąć przycisk, by zacząć transport po schodach.

https://www.youtube.com/watch?v=O1HXOzTQ-_s

Schodołazy akcesoria

Zarówno schodołazy osobowe, jak i towarowe mają akcesoria, które można nabyć w prosty sposób – na przykład przez internet. Dla tych pierwszych stworzone udogodnienia to między innymi wytrzymała bateria, przenośna ładowarka do samochodów oraz zagłówek. Produkty te zwiększą komfort użytkowania schodołazów i sprawią, że poczucie dyskomfortu życia codziennego będzie znacznie niższe. Produkty dedykowane schodołazom towarowym to między innymi półka na kółkach do schodołazów, przenośna ładowarka samochodowa, bateria do wózków, ładowarka do wózków, blokada akumulatora, grube i cienkie pasy do schodołazów oraz różnego rodzaju półki dedykowane schodołazom towarowym.

Schodołazy gwarancja

 

Wszystkie schodołazy zbudowane są z bardzo wytrzymałych materiałów, dlatego mają gwarancję – roczną dla firm oraz dwuletnią dla osób prywatnych. Większość schodołazów posiada aluminiowy „szkielet” podzielony na trzy części. Zmienianie kół odbywa się bardzo szybko, bo za pomocą tylko jednej śruby. Rękojeść przymocowana do metalowych zacisków sprawia, że schodołaz jest bezpieczny, wytrzymały i stabilny. Również akumulatory są wysokiej jakości oraz bezpieczny dla użytkownika. Śruby, które wykorzystano do budowy są typu TORX – przykręca się je i odkręca jednym kluczem. Dla Państwa wygody stworzyliśmy również filmy instruktażowe znajdujące się pod następującym adresem:

 

https://www.youtube.com/channel/UC6TyTwZItjxUHnOTy96YXpw.

 

Nasz kanał z filmami na YOUTUBIE:

kanal youtube